WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tobi77
    Rider
    • 2012
    • 509
    • Octavia I combi (1U5)
    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

    Na camp się nie wybieram, szukam raczej prywatnej kwatery. O trasie nie myślałem, ale podobno widokowa - nie autostradą jest piękna.
    Byłeś na tym campie? Jak morze i okolice?
    Moja Octavia

    Komentarz

    • ruwado
      RS
      • 2009
      • 14883
      • Octavia IV (NX3)

      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      dokładnie tak znajomi w zeszłym roku zrobili. Jak coś to mogś się ich wypytać...
      byłbym dźwięczny
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6626
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez ruwado
        byłbym dźwięczny
        ok napiszę co i jak po południu jak do nich zadzwonię :wink:

        Zamieszczone przez Tobi77
        nie autostradą jest piękna
        zgadza się ale weź pod uwagę duże włoskie miasta przez które trzeba przejechać lub ominąć.
        Sam rozważam opcję A czyli autostrady i opcję B czyli trasa widokowa. I pewnie opcja B będzie wybrana pod uwagę przy przejeździe z Ca Pasquali do Park Albatros ale droga powrotna do domu tylko autostrada.
        Na Park Albatros nie byłem. Żona się o tym campinu naczytała - bardzo dużo pozytywnych opinii i to był cel wyjazdu na następny rok... ale wyszło tak, że jedziemy tam w tym roku w lipcu :P
        Morze Liguryjskie to nie "adriatycka zupa" a Piombino to już "typowe" włoskie miasteczko. Piasek jest grubszy i morze czystsze.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          PAOLO ESCO, a jak idzie się dogadać w I z tubylcami?
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • ManiekWWA
            Drive
            • 2012
            • 69

            Witam,

            We wrześniu wybieram się do Toskanii i później na wyspę Elba, w drodze powrotnej odpoczynek w Cavallino:

            Wrzesień 2014 (Włochy)
            06-07 Pra'delle Torri- Caorle
            07-12 Norcenni Girasole Club (pomiędzy Florencją a Sieną)-miejscowość Figline Valdarno
            12-16 Ville Degli Ulivi - Elba
            16-20 Union Lido - Cavallino
            Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
            Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              ruwado- znajomi wypływali rano z Punta Sabbioni - tutaj masz parking przy nabrzeżu, tam gdzie centrum Informacji (powięsz mapkę) https://maps.google.com/maps/ms?ie=U...dee6981b855578
              Płacili około 4-5 euro za "parking" ... kiedy wracali około 18.00 nikt kompletnie nie pilnował tego "parkingu"...można było parkować ile się chce. Więc sprawa jest jasna - chodzi o kasę od turystów. Ja bym po prostu zaparkował gdzieś dalej...
              Z Puna Sabbioni odpływają stateczki do Wenecji ale zarówno prywatne jak i "państwowe" coś jak PKS :wink: Te "państwowe" są zdecydowanie tańsze. Warto zwrócić na to uwagę i nie przepłacać.
              Co do Wenecji to znajomi twierdzili, że faktycznie centrum jest zatłoczone i bardzo drogie (nawet głupia woda ma kosmiczne ceny) natomiast warto przejść się bocznymi uliczkami

              Zamieszczone przez ruwado
              jak idzie się dogadać w I z tubylcami?
              jak rodowity Włoch nie zna angielskiego to trochę cieżko ... a często się trafia że nie znają nawet podstaw i zarówno starzy jak i młodzi. Szybciej dogadałem się z Niemcem czy Holendrem po niemiecku-angielsku niż z Włochem :lol: a jak znają to tak samo jak Polacy, lepiej lub gorzej. Oczywiście jak chcesz coś kupić a druga osoba sprzedać to zawsze się dogadasz. Polecam google translator online zainstalować np. na tableta lub smartfona - pomaga w niektórych sytuacjach.
              Najlepiej dogadywałem się na Chorwacji - polsko-chorwacki domieszką niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego załatwiają sprawę :lol:
              Nie martw się - w hotelach na campingach i publicznych miejscach spokojnie się porozumiesz po angielsku czy niemiecku.

              ManiekWWA pękna trasa
              Polecam zrobić sobie wycieczkę do Caorle - urocze, ciche włoskie miasteczko. Fajne centrum - deptak. Masz tam też dwa markety - pisałem o nich jak opisywałem pobyt w Laguna Village.
              Z Union Lido też będziesz zadowolony. Jak coś to polecam domową winiarnię... przy rondzie w Cavallino Masz też dwa markety Ali (przy rondzie i 400m dalej w stronę miasteczka większy).
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • ManiekWWA
                Drive
                • 2012
                • 69

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO



                ManiekWWA pękna trasa

                Z Union Lido też będziesz zadowolony. Jak coś to polecam domową winiarnię... przy rondzie w Cavallino Masz też dwa markety Ali (przy rondzie i 400m dalej w stronę miasteczka większy).
                Na Union Lido byłem już 2 razy, dlatego wybrałem sobie na koniec Wiem, że tam wypocznę. Generalnie znam dobrze te okolice, bo w tamtym roku byłem 3 razy, nawet byliśmy w tym samym czasie, tylko nie odbierałeś ode mnie telefonu (znaczy miałeś wyłączony), a ja byłem w Casavio

                Jeśli chodzi o moją trasę to jeszcze się zastanawiam, żeby ją rozszerzyć ..., ale robi się krucho z urlopem, bo w czerwcu jadę do Rovinj (Chorwacja), a żona chce jeszcze w tym roku zaliczyć Wyspy Kanaryjskie. Byliśmy dwa lata temu na Fuerteventura i co roku obiecujemy sobie, że tam jeszcze wrócimy chociaż na tydzień


                "Co do Wenecji to znajomi twierdzili, że faktycznie centrum jest zatłoczone i bardzo drogie (nawet głupia woda ma kosmiczne ceny) natomiast warto przejść się bocznymi uliczkami..."

                Venecja -Centrum miasta zatłoczone jak każde inne..., mam porównanie bo w miarę często tam latam samolotem, jak i do Rzymu, czy Mediolanu. Co do wysokich cen..., to oczywiście są wysokie w restauracjach, ale w zwykłych sklepach jest taniej niż np w Chorwacji.
                Jeśli ktoś nie lubi tłoku to polecam wycieczkę z Punta Sabbioni vaporetką na Burano.

                Parkingi na Punta Sabbioni kosztują w sezonie 8 euro i zawsze ktoś jest z obsługi do 22.
                Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez ManiekWWA
                  nie odbierałeś ode mnie telefonu (znaczy miałeś wyłączony), a ja byłem w Casavio
                  Wiem, że miałeś być. Ja chyba miałem kartę zmienioną z innym numerem. Nie mam pojęcia...Zawsze mam telefon włączony. Miałem trzy numery a został teraz jeden - całkiem nowy. Normalnie bym odebrał a gdyby był wyłączony to dostałbym sms po włączeniu... no trudno, do następnego razu :P
                  Zamieszczone przez ManiekWWA
                  w zwykłych sklepach jest taniej niż np w Chorwacji
                  zgadza się, już o tym pisałem a mam porównanie z zeszłego roku z CRO i Włoch.
                  Zamieszczone przez ManiekWWA
                  polecam wycieczkę z Punta Sabbioni vaporetką na Burano.
                  właśnie znajomi w tym roku chcą sobie taką wycieczkę objazdową zrobić po wysepkach.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    PAOLO ESCO, dzięki ta opcja z Sabioni jest niezła. No właśnie ja nie jestem niemieckojęzyczny, angielski raczej słabo. Ale... :lol: od czego są ręce

                    Zamieszczone przez ManiekWWA
                    Parkingi na Punta Sabbioni kosztują w sezonie 8 euro i zawsze ktoś jest z obsługi do 22.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    • Yacca
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 119

                      Mam pytanie o dostępność LPG przy autostradach włoskich.
                      W zeszłym roku jechałem do Lignano, więc dojechałem na gazie z Austrii.
                      W tym roku mam dodatkowe 400km autostradami we Włoszech i chciałbym się dowiedzieć czy bez problemu dostanę LPG czy też muszę poszukać konkretnych stacji i dodać sobie POI do nawigacji.

                      W zeszłym roku się zdziwiłem bo myślałem, że we Włoszech nie będzie problemu z LPG a okazało się, że na żadnej z ok. 8 stacji w Lignano nie ma LPG - skierowano mnie na stację 5km od Lignano.

                      Będę jechał od Udine do Lucca. Jakby ktoś znał tą drogę to będę wdzięczny za informacje. Inne wskazówki (np. gdzie i o której spodziewać się korków) też mile widziane

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Yacca - http://www.mylpg.eu/stations/italy/

                        Zamieszczone przez Yacca
                        poszukać konkretnych stacji i dodać sobie POI do nawigacji.
                        dobry pomysł, dodatkowo spisz sobie 3-4 adresy stacji LPG tak by w razie czego mieć pewne dane pod ręką. Ja też "z góry" typuję 3-4 stacje gdzie będę tankował (PB) i nie szukam po drodze.
                        Po wpisaniu Lucca - wyskakują 4 stacje - http://www.mylpg.eu/stations/italy/list

                        Ja za tydzień w piątek będę już w trasie, przygotowania do wyjazdy są już na końcowym etapie :szeroki_usmiech
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • Yacca
                          Ambiente
                          • 2011
                          • 119

                          PAOLO ESCO, dzięki!
                          Szerokiej drogi i udanego wypoczynku!

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez Yacca
                            Będę jechał od Udine do Lucca. Jakby ktoś znał tą drogę to będę wdzięczny za informacje.
                            Mowa o m. Lucca na TOSKANI ?
                            Ja jeździłem przez Villach - Udine. Ciśniesz autostradą do samego Udine potem masz odbicie na Venecję i dalej autostradą na Bolonię i Firenze - prosta droga, przy Udine "troszkę" samochodów ale jedzie się całkiem spokojnie. (można wybrać tasę "krajobrazową" ale trzeba wtedy liczyć się z 2-3 godzinami dodatkowej jazdy, choć kilometrowo nie jest zbytnio dalej). Nie spotkałem tam nigdy korków. Nie polecam zbaczać w pobliżu wielkich miast, bo można wpakować się w naprawdę duże korki...

                            ps ja jadę do Caorle 13.06 potem po tygodniu do Ca Pasquali a potem od razu 28.06 na dwa tygodnie do Park Albatros - San Vinzenzo na Toskani Więc "przedmucham" tą trasę.


                            PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2014

                            1. PAOLO ESCO - Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec; Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - od 28 czerwiec - lipiec
                            2. owoc - Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec
                            3. jamaju - Bibione - 26 lipiec - 2 sierpień
                            4. ManiekWWA Wrzesień 2014 (Włochy)
                            06-07 Pra'delle Torri- Caorle
                            07-12 Norcenni Girasole Club (pomiędzy Florencją a Sieną)-miejscowość Figline Valdarno
                            12-16 Ville Degli Ulivi - Elba
                            16-20 Union Lido - Cavallino
                            5.Yacca - Lucca, Toskania (data?)

                            dopisywać się ...
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • ManiekWWA
                              Drive
                              • 2012
                              • 69

                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO

                              Ja za tydzień w piątek będę już w trasie, przygotowania do wyjazdy są już na końcowym etapie :szeroki_usmiech
                              Ruszasz w piątek 13-go? Chyba jestem za bardzo przesądny
                              Ja dopiero zaczynam przygotowania autka do wyjazdu, a ruszam w poniedziałek (16.06) do Rovinj. Miał być krótki wyjazd, ale przedłużyłem sobie urlop...

                              PAOLO ESCO w takim razie szerokości..., dobrej pogody i miłego wypoczynku...
                              Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                              Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                              Komentarz

                              • Tobi77
                                Rider
                                • 2012
                                • 509
                                • Octavia I combi (1U5)
                                • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                                PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2014

                                1. PAOLO ESCO - Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec; Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - od 28 czerwiec - lipiec
                                2. owoc - Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec
                                3. jamaju - Bibione - 26 lipiec - 2 sierpień
                                4. Tobi77 - 4 - 17 sierpnia Toskania (ew. Chorwacja)
                                5. ManiekWWA Wrzesień 2014 (Włochy)
                                06-07 Pra'delle Torri- Caorle
                                07-12 Norcenni Girasole Club (pomiędzy Florencją a Sieną)-miejscowość Figline Valdarno
                                12-16 Ville Degli Ulivi - Elba
                                16-20 Union Lido - Cavallino
                                6.Yacca - Lucca, Toskania (data?)
                                Moja Octavia

                                Komentarz

                                • Yacca
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 119

                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Mowa o m. Lucca na TOSKANI ?
                                  Tak

                                  1. PAOLO ESCO - Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec; Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - od 28 czerwiec - lipiec
                                  2. owoc - Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec
                                  3. jamaju - Bibione - 26 lipiec - 2 sierpień
                                  4. Tobi77 - 4 - 17 sierpnia Toskania (ew. Chorwacja)
                                  5. ManiekWWA Wrzesień 2014 (Włochy)
                                  06-07 Pra'delle Torri- Caorle
                                  07-12 Norcenni Girasole Club (pomiędzy Florencją a Sieną)-miejscowość Figline Valdarno
                                  12-16 Ville Degli Ulivi - Elba
                                  16-20 Union Lido - Cavallino
                                  6.Yacca - Lucca, Toskania (21 VI - 5 VII)

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez ManiekWWA
                                    Ruszasz w piątek 13-go?
                                    yesss
                                    Zamieszczone przez ManiekWWA
                                    ruszam w poniedziałek (16.06)
                                    hehe to cały weekend będziesz się "stresował".
                                    Zamieszczone przez ManiekWWA
                                    szerokości..., dobrej pogody i miłego wypoczynku...
                                    "nie dzękuję" :P

                                    Wzajemnie bardzooo udanego wypoczynku Tobie życzę

                                    Przed samym wyjazdem jeszcze dam znać jak tam przygotowania.
                                    Lecę trasą zeszłoroczną, czyli PL-Zielona Góra -Zawidów-Czechy-Liberec-Tabor-Ceske Budejovice-Austria (kierunek Linz-Liezen-Trieben-Villach-Włochy- Caorle - San Vincenzo -Toskania) ...Niemcy mnie nudzą to raz po drugie ich autostrady są zapchane i często ostatnio remontowane co powoduje ograniczenie prędkości, zwężenia i często korki...
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • dudek_t
                                      L&K
                                      • 2008
                                      • 1421

                                      Yacca, jedziesz do Marii Bandoni? Marlia?

                                      Komentarz

                                      • Yacca
                                        Ambiente
                                        • 2011
                                        • 119

                                        dudek_t, czy Ty masz szklaną kulę? :shock:

                                        Tak, jadę :wink:
                                        Byłeś tam czy się wybierasz?

                                        [ Dodano: Sob 07 Cze, 14 17:22 ]
                                        Zamieszczone przez bzyq_74
                                        owoc,
                                        W Czechach zatankujesz w Mikulowie - stacja Benzina --> http://goo.gl/maps/K6oHY
                                        W Austrii jest jedna tylko tu -> http://goo.gl/maps/jsaQN ale gaz podobno po ok. 1 euro
                                        We Włoszech pierwsza stacja z lpg -> http://goo.gl/maps/dw2wa
                                        tu mapa stacji we Włoszech -> http://www.mylpg.eu/stations/italy#google-maps
                                        Ja w Austrii znam dwie:
                                        N47°20'00.81" E16°03'39.46" - słynne Loipersdorf 200km od Mikulov
                                        i 170km dalej N46°41'45.52" E14°44'14.48" - stacja BP

                                        Natomiast mam pytanie o powyższą stronę mylpg. Zadałem trasę, zasięg na baku i dostałem namiary na stacje np. N45°28'31.8" E12°07'16.3" Tylko, że na street view jest to punk na autostradzie i nie widzę w pobliżu ani stacji ani zjazdu.
                                        Czy może ktoś mnie oświecić jak korzystać z tej strony?

                                        Komentarz

                                        • dudek_t
                                          L&K
                                          • 2008
                                          • 1421

                                          Zamieszczone przez Yacca
                                          dudek_t, czy Ty masz szklaną kulę? :shock:

                                          Tak, jadę :wink:
                                          Byłeś tam czy się wybierasz?
                                          :twisted: Byłem dwa razy, jesienią wybieram się trzeci :wink: Są pewne minusy ale ceny + miejscówka rekompensują wszystko. Do którego apartamentu jedziesz?

                                          Komentarz

                                          • Tobi77
                                            Rider
                                            • 2012
                                            • 509
                                            • Octavia I combi (1U5)
                                            • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                                            Panowie napiszcie cos wiecej o tej miejscowce, wyglada interesujaco.
                                            Moja Octavia

                                            Komentarz

                                            • Yacca
                                              Ambiente
                                              • 2011
                                              • 119

                                              dudek_t, czy możesz napisać o minusach?
                                              Jestem ostatnio tak zarobiony, że zdałem się na kolegę, który był tam 5 lat temu i polecił. Jedynym znanym mi minusem jest odległość 30km od morza - lubię morze. Jednak w tym roku nastawiamy się bardziej na zwiedzanie niż leżenie do góry brzuchem, więc jak ze trzy razy wyskoczymy na plażę to będę zadowolony. Tak więc będę wdzięczny za dodatkowe informacje o tym miejscu.
                                              Ja będę w Capanie.

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zostały "godziny" do wyjazdu. Samochód gotowy do trasy. Walizki częściowo spakowane... Jutro rano wszystko ląduje w bagażniku i po porannej kawie ruszam w drogę. Postój jest przewidziany w rejonie Czeskich Budejovic a potem już tylko Austria i Włochy.
                                                Życzę Wszystkim ruszającym w trasy szerokiej drogi i udanych wakacji
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • Yacca
                                                  Ambiente
                                                  • 2011
                                                  • 119

                                                  PAOLO ESCO, szerokiej drogi!
                                                  Może gdzieś w Toskanii się spotkamy.

                                                  Czekamy na relację!

                                                  Komentarz

                                                  • pacocases
                                                    Rider
                                                    • 2011
                                                    • 576
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                    PAOLO ESCO, Zazdroszczę i pozdrawiam - szerokiej drogi i wyrozumiałych miśków :szeroki_usmiech
                                                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...